דיקור סיני לבעיות פריון

כיצד עוזר הדיקור הסיני בטיפולי פוריות?

דיקור סיני נמצא יעיל מאוד במחקרים רבים,ע"מ לתמוך בתהליך טיפולי הפוריות ובתופעות הלוואי הנגרמות ממנו,ולהעלות את אחוזי ההצלחה בקליטת העובר, כמו כן לדיקור אפקט אדיר בהרגעת המטופלת הנתונה ללחץ רב וחרדה בתקופה זו של הטיפולים.
הטיפול בדיקור יביא לאיזון והסדרת ההורמונים בגופה של המטופלת,שיפור בעיות מכניות ומבניות המונעות קליטה של העובר,הגברת זרימת הדם לאברי הרבייה,תמיכה בתהליך הביוץ,הפחתה בהדבקויות,התכווצויות של הרחם,טיפול בכאב ובאלמנט הנפשי,ועוד בעיות תפקודיות נלוות...

האם ניתן לשלב דיקור סיני במהלך טיפולי פוריות?

את הטיפול הסיני ניתן ואף מומלץ לשלב במהלך טיפולי הפוריות,שכן ע"פ מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות,הדיקור הסיני מגדיל את הסיכוי להריון בריא ולקליטת עובר מהירה ויעילה יותר,ומצמצם באחוז ניכר את שיעור ההפלות.
כמו כן,ישנם מצבים רבים בהם ניתן הטיפול לשני בני הזוג,ע"מ להוריד מתחים במהלך הטיפול,לעידוד יצור זרע מוגברת ולשיפור זרימת הזרע.

מה אומרים המחקרים?

 * שיפור הצלחת טיפולי הפריה חוץ גופית (הפריית מבחנה – IVF) – מחקרים שונים מצביעים על כך ששילוב של הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני, מעלה את סיכויי הצלחת טיפולי ההפריה, לשיעור של 40%-50% בעוד ששיעור הצלחתם של טיפולי הפריה ללא דיקור, עומד על כ – 30% בלבד. כך, מחקר שבוצע לפני מספר שנים בגרמניה, בקרב 160 נשים שחוו בעיות אי פריון ועברו טיפולי הפריה, הראה כי בקרב קבוצת הנשים שעברה טיפולי הפריה חוץ גופית בשילוב עם דיקור סיני, הגיע שיעור הצלחת ההריונות ללמעלה מ – 40%, בעוד שבקבוצה שטופלה באמצעות הפריה חוץ גופית ללא שילוב של דיקור סיני, עמד שיעור ההצלחה על כ – 26% בלבד. תוצאות דומות למחקר זה התקבלו גם במחקר שבוצע בארה“ב, בו עמד שיעור הצלחת ההריונות בקרב נשים שעברו הפריה חוץ גופית וטופלו באמצעות דיקור סיני – על למעלה מ – 50%, בעוד ששיעור ההריונות בקבוצה שלא עברה דיקור, עמד שיעור ההריונות המוצלחים על כ – 36%.

 * צמצום מספרן של הפלות טבעיות – נטען, כי מחקרים שונים הראו, שדיקור סיני יכול לסייע גם בהפחתת מקרי ההפלות הטבעיות, עד למחצית, בהשוואה לנשים שעוברות טיפולי הפריה חוץ גופית ללא דיקור סיני. התופעה מיוחסת ככל הנראה לעיבוי רירית הרחם וכן יתכן שלהרגעה אפשרית של שרירי הבטן.

    * שיפור כמות הזרע ותנועתיות הזרע – במחקר שבוצע על גברים שחוו בעיות אי פוריות נמצא, כי טיפול באמצעות דיקור סיני במשך תקופה של חמישה שבועות, הראה שיפור הן בתנועתיות הזרעונים והן בכמות הזרע בכל פליטה (יחד עם זאת, לא נצפה שיפור בבעיות פוריות הנגרמות בשל שיעור התמותה של תאי זרע או בשל שיעור כמותו של זרע שאינו בוגר).

-

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  אנא התייעצו  עימי בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור. 

התכנים באתר הם בגדר המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, כל הזכויות שמורות © רווית אוליאל מטפלת ברפואה סינית

לפרטים והזמנת טיפול