דיקור סיני לכאבי גב

כאבי גב יכולים להיגרם בשל מספר גורמים ולהופיע באזורים שונים של הגב-עליון, אמצעי או כאב גב תחתון ואף להשפיע על אזורים שונים של הגוף - בעיקר אם ישנה פגיעה בחוליות, שאז יתכנו תחושות של נימול והקרנת הכאב לאזורים שונים של הגפיים.

כיום קיים אחוז גבוה של הסובלים מהתופעה ואנשים רבים אשר לא נמצא להם מענה ופתרון למצבם וצריכים לשאת בכאב, דבר אשר מפריע לאורח החיים ומשבש את התפקוד היומיומי. ישנם כאלה אשר הכאב אצלם הוא כרוני כאלה אשר אחת לתקופה תוקף אותם כאב אקוטי ומשתק ולאחר מנוחה ארוכה חוזרים לשיגרת חייהם.

מה הן הסיבות לכאב גב?

  • סיבה אורטופדית - יכולה להגרם מדיספורמציה של חוליות הגב, הסתיידות החוליות או היצרות של תעלת השידרה, פריצת דיסק, שינויים ניווניים ומחלות מערכתיות אשר משפיעות בין היתר על עמוד השידרה,כגון: אוסטאופרוזיס, ספונדילו ארתריטיס, גידולים.

  • חבלה וטראומה - שיצרה שינויי מבנה, פגיעה ביציבה ופגיעה בחוליות הגב.

  • מזג אויר ושינויי אקלים - בד"כ יוצרים כאב גב אקוטי.

  • יציבה - הדרך שלנו להחזיק את הגוף משפיעה מאוד על עמוד השידרה ועלולה ליצור עקמת, או לחלופין מתח בשרירים שונים אשר ישפיע על זרימת הדם ויצור "תקיעויות" בגב וכאב.

  • הריון - יוצר כאב גב בשל שינויים במבנה האגן והעומס של הבטן אשר מושכת קדימה ומכבידה על הגב.

כאב הגב יכול להתאפיין בכאב עמום ומציק או בכאב חד ממוקד ומשתק והטיפול יינתן בהתאם.

חשוב מאוד לחזק הן את שרירי הגב השונים והן את שרירי הבטן ולבצע תרגילים שונים באופן קבוע, אשר יובילו להקלה משמעותית בתופעה.

השימוש בדיקור סיני יכול במקרים רבים למגר את הכאב בזמן הטיפול ולהביא בשיפור באיכות החיים ותפקודו של המטופל. הדיקור הסיני לא יכול לרפא פריצת דיסק, אך בכל הנוגע לכאב, יכול הדיקור לעשות קסמים ולהביא את המטופל למצב בו "שכח" שאי פעם סבל מהגב ושאכן יש לו פריצת דיסק.

אין בעיה בשימוש בדיקור גם בזמן הריון ונשים רבות פונות כיום לרפואה הסינית בחיפוש אחר פיתרון יעיל וחוזרות ליהנות מתקופה זו של חייהן.

ככלל, לכל סיבות הכאב השונות אשר שהוזכרו לעיל ניתן למצוא מענה ברפואה הסינית, כאשר כל מקרה יאובחן לגופו ואז תוחלט שיטת הטיפול ותנתן הפרוגנוזה להחלמה.

אל תעבירו יום נוסף עם תחושת כאב או חוסר נוחות!  אנא התייעצו  עימי בכל דילמה ושאלה הנוגעת למצבכם הבריאותי. אשמח לעזור

 

לפרטים והזמנת טיפול

בעיות מטופלות

טיפולים נוספים לכאב ואורטופדיה